نوشته شده در 1396/09/01

گسترش روزافزون شهرهای هوشمند موجب می شود تا امروزه شهرها توجه بیشتری به حفاظت از مردم و  جمع آوری  اطلاعات حیاتی داشته باشند .

امروزه هرکس که دسترسی به اخبار جهانی داشته باشد، متوجه این امرشده است که شهرهای پیشرفته نیز با تهدیدات ایمنی عظیم مواجه هستند؛ اعم از حملات تروریستی با هدف قرار دادن مناطق پرجمعیت و مکان های تاریخی و همچنین حوادث جاده ای که زیان های زیادی را به بار می آورد

که این امر وجود یک سیستم هوشمند و یکپارچه برای امنیت شهری را به یک نیاز ضروری تبدیل کرده است .

 

  زمان هوشمند سازی است!

 

در گذشته، دولت ها به شدت به قدرت نیروی انسانی متکی بودند و بنابراین بیشترین سرمایه گذاری را به افزایش تعداد نیروی انسانی اختصاص می دادند .

اما امروزه این راه حل بدلیل، افزایش روزافزون جمعیت و داده ها و روند شهرسازی دیگر غیر ممکن است.

به عنوان مثال، در حال حاضر باید زمان بیشتر و پلیس های بیشتری را برای ردیابی یک مظنون در یک شهر بزرگ اتخاذ کنیم نه تنها به دلیل اینکه افراد و مکان های زیادی برای بررسی وجود دارد بلکه همچنین با توجه به وجود سیستم پیشرفته حمل نقل براحتی می تواند یک نفر به هر نقطه انتقال دهید . که البته نیازی به اشاره کردن به ایجاد ناراحتی های عمومی برای این گونه از تعقیب و گریز ها نیست

با بهره گیری از فناوری های هوش مصنوعی و پلت فرم بسیار متمرکز ,داهوا قصد دارد مسائل مربوط به ایمنی شهرهای بزرگ را بدون توجه به گسترش نیروهای پلیس افزایش دهد .

برای بررسی دقیق تر، وجود یک پلت فرم واحد اجازه می دهد تا سریعتر  نسبت به شرایط اضطراری پاسخ دهد. و داده های قدرتمند کمک می کند تا اطلاعات بیشتری از سیستم جمع آوری کنند . این ویژگی ها با هم ترکیب شده، و به شما مزایای بی سابقه ای را می دهد. 

به عنوان مثال، بررسی دقیق (deep-leaning)محیط به ما توانایی های تجزیه و تحلیل ویدیویی را می دهد . در همین راستا DAHUA   دارای رتبه اول در  تشخیص صورت با دقت 99.78%  می باشد .

علاوه بر این، (deep-leaning) حتی به شما اجازه طبقه بندی افراد  و خودرو های موجود در ویدئو را می دهد ، جمع آوری اطلاعات مفصلی از جمله رنگ لباس، جنسیت، پوشش، کوله پشتی و شماره پلاک، رنگ خودرو، اندازه، علامت، مدل، استفاده از تلفن همراه، استفاده از کمربند ایمنی برای خودرو را نیز می دهد .

 

بررسی راه حلDAHUA

 

فرایند کلی هوشمند سازی DAHUA  را می توان در چهار مرحله بررسی کرد که عبارتند از: پیشگیری، تشخیص، پاسخ و تحقیق. با بهبود هر یک از این موارد ، DAHUA می تواند روند توسعه شهر ی را به طور محسوسی بهبود بخشد.

مرحله پیشگیری یعنی انتخاب و تمرکز بر افراد و عوامل بالقوه خطرناک قبل از اینکه واقعا به امنیت عمومی آسیب برساند. این امر به توانایی در جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده های دریافتی نیاز دارد. راه حل شهر هوشمند Dahua مدل های پیش بینی پیشرفته ای را ارائه می دهد که شانس بیشتری برای پیش بینی رویدادها را فراهم می کند.

به عنوان مثال، با تجزیه و تحلیل اطلاعات تخلفات رانندگی جمع آوری شده توسط دوربین های ترافیک ، سیستم می تواند لیستی شامل  وسایل نقلیه با همراه با پرونده های متعدد نقض قوانین آن وسیله را نمایش دهد .

مرحله تشخیص به معنی نظارت بصورت همزمان در انواع مختلف، از جمله دوربین 360 درجه دوربین پانورامیک ، دوربین حرارتی، مانیتورینگ از راه دور و غیره و همچنین علاوه بر دوربین های چند منظوره بالا، سیستم  Dahua (deep-learning)  قادر به کنترل هوشمند افراد و فعالیت های خطرناک را از  طریق تجزیه و تحلیل داده را دارد.

به طور مثال، سیستم کنترل ترافیک Dahua در شهر Hangzhou به طور خودکار رفتار غیرقانونی وسایل نقلیه را شناسایی کرد که به شدت باعث کاهش بار پلیس شد که در نتیجه آن می تواند تمرکز بیشتری بر حفاظت از منطقه به ارمغان بیاورد.

مرحله واکنش به این معناست که سازمان های کلیدی شهر بتوانند در زمان درست به تهدیدات امنیتی واکنش نشان دهند. اکنون وقت آن رسیده است که مقامات در برابر احتمال افزایش حادثه اقدام کنند. برای این منظور، Dahua با بهبود بهره وری ارتباطات از طریق پلت فرم یکپارچه خود ، اجازه می دهد که ذخیره سازی داده ها متمرکز ترو فرماندهی و همچنین به اشتراک گذاری اطلاعات نیز آسان تر گردد. فرض کنید اگر یک فاجعه طبیعی در شهر رخ دهد، Dahua Smart City Solution می تواند با گزارش این حادثه و ارسال یک  e-map  (برنامه ارزیابی مدیریت اضطراری )به تمام ادارات و سازمان های مربوطه، نظارت و هماهنگی بی نظیر تمام واحدها نزدیک  به حادثه را سبب شود .

مرحله تحقیق به این معنی است که قادر به تجزیه و تحلیل تمام داده های جمع آوری شده در سریع ترین زمان ممکن توسط سیستم های مختلف و ارائه راه حل برای تسهیل  و بهبود حوادث بپردازد. در این مرحله فن آوری هایی مانند خلاصه فیلم، خلاصه ای کوتاه از تمام اجسام متحرک یک ویدئو طولانی را ارائه می دهد و از ویژگی های مختلفی مانند اندازه، رنگ، جهت و سرعت پشتیبانی می کند. علاوه بر این، یک مجموعه غنی از روش های داده کاوی مانند تجزیه و تحلیل منطقه فعال، تجزیه و تحلیل هدف فعال و تجزیه و تحلیل مسیر نیز وجود دارد. بنابراین اگر یک جنایتکار سعی کرد با لباس و ماشین های مختلف فرار کند، بسیار بعید است که آن را در یک شهر مجهز به Dahua Smart City Solution نیابید!